مقالات

هزینه آزمون تافل
 

هزینه آزمون تافل

دوشنبه، 27 آبان 1398 | Article Rating
هزینه آزمون تافل
 

هزینه ثبت نام آزمون TOEFL® iBT

هزینه آزمون تافل، بر خلاف آزمون ®GRE، به صورت کشوری توسط شرکت ETS مقرر میگردد. در حال حاضر هزینه این آزمون در ایران 225$ (دلار آمریکا) می باشد که ارزش ریالی آن بر اساس نوسانات ارز دستخوش تغییرات می باشد. لازم به ذکر است که ثبت نام آزمون تافل در ایران از طریق خرید وچر از سنترهای برگزار کننده آزمون اصلی تافل و یا استفاده از کارت های اعتباری بین المللی میسر می باشد. داوطلبین دقت داشته باشند که ETS وچر برای کشورهای متعدد صادر می نماید و وچر صادر شده برای یک کشور در کشور دیگری به هیچ عنوان قابل استفاده نمی باشد. اعتبار وچر ها از زمان خریداری آن ها توسط مراکز برگزار کننده آزمون یک سال می باشد.

هزینه Late Registration

ثبت نام آزمون حداکثر تا یک هفته قبل از تاریخ مورد نظر برای آزمون امکان پذیر می باشد. پس از گذشت بازه یک هفته امکان ثبت نام تا حداکثر 4 روز قبل از تاریخ آزمون تنها با پرداخت هزینه Late Registration میسر می باشد. در حال حاضر هزینه این خدمات 40 دلار است.

هزینه Rescheduling

داوطلبین می توانند در صورت تمایل، در بازه زمانی مشخص شده توسط ETS (حداقل 4 روز فاصله با تاریخ آزمون بدون احتساب روز آزمون)، اقدام به تغییر تاریخ آزمون ثبت نام شده خود نمایند. هزینه تغییر تاریخ آزمون تافل در حال حاضر 60 دلار می باشد.

هزینه TOEFL® Cancellation

بر اساس TOEFL® Cancellation Refund Policy، در صورت کنسل کردن آزمون توسط داوطلب در بازه زمانی مقرر شده توسط ETS (حداقل 4 روز فاصله با تاریخ آزمون بدون احتساب روز آزمون)، نصف هزینه پرداختی آزمون به داوطلب مسترد می گردد. اگر داوطلب از طریق کارت های اعتباری بین المللی ثبت نام کرده باشد، وجه به حساب دارنده کارت اعتباری و در صورت ثبت نام با وچر، وجه به حساب مرکز آزمونی که از آن وچر خریداری شده واریز می گردد. لازم به ذکر است در صورت گذشت بازه زمانی ذکر شده هیچ مبلغی از طرف ETS به داوطلب استرداد داده نمی شود.

هزینه Additional Score Reports

علاوه بر انتخاب 4 دانشگاه برای ارسال رایگان نمرات، داوطلبین می توانند با پرداخت هزینه از ETS بخواهند که نمرات آن ها را به دانشگاه های بیشتری بفرستد. هزینه ارسال نمرات به دانشگاه های بیشتر در حال حاضر 20 دلار به ازای هر دانشگاه انتخابی می باشد. بر خلاف قوانین مربوطه به استفاده از 4 انتخاب رایگان، استفاده از خدمات Additional Score Reports، قبل و بعد از روز آزمون امکان پذیر می باشد.

هزینه Cancelled Score Reinstatement

در انتهای آزمون تافل، داوطلبین می توانند با انتخاب گزینه Report Scores از ETS تقاضا کنند که نمرات آن ها را به دانشگاه های انتخابی ارسال نماید. هم چنین داوطلبین در انتهای آزمون خود در صورت عدم رضایت از عملکرد خود می توانند با انتخاب گزینه Cancel Scores از تصحیح و ارسال نمره نامطلوب خود به دانشگاه ها جلوگیری کنند. اگر داوطلبین تصحیح و ارسال نمره خود را در روز آزمون با انتخاب این گزینه کنسل کرده اند، در صورت تغییر نظر می توانند با پر کردن فرم مربوطه و پرداخت هزینه از ETS بخواهند که آزمون آن ها را تصحیح کند و نمره را به دانشگاه ها ارسال نماید. هزینه این خدمات 20 دلار می باشد.

هزینه Speaking and Writing Section Score Review

در صورت کسب نمره نامطلوب، داوطلبین می توانند تقاضای تجدید نظر در نمره رایتینگ و یا اسپیکینگ خود نمایند. هزینه این خدمات برای هر اسکیل رایتینگ یا اسپیکینگ 80 دلار می باشد. استفاده از این خدمات منوط بر عدم انتخاب دانشگاه برای ارسال نمره ازطرف داوطلب می باشد. بدیهی است که امکان اعتراض به نمرات بخش ریدینگ و لیسنینگ به دلیل محاسبه دیجیتالی نمرات این دو بخش وجود ندارد.

ثبت امتیاز