مقالات

راهنمای ثبت نام آزمون تافل
 

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

دوشنبه، 27 آبان 1398 | Article Rating

1. به لینک ذیل وارد شده و در صورت نداشتن پروفایل در پایین قسمت New User، گزینه Create an Account را انتخاب نمایید. در صورت داشتن پروفایل در سایت ETS به پروفایل خود Sign in نمایید و از شماره 7 مراحل را تا انتها ادامه دهید.

https://v2.ereg.ets.org/ereg/public/jump?_p=TEL

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

2. پس از انتخاب گزینه Create an Account، در صفحه بعد نیاز دارید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. وارد کردن اطلاعاتی که ستاره دار هستند اجباری است. داوطلبین توجه کنند که صحیح وارد کردن نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا در صورت اشتباه وارد کردن این اطلاعات، پس از اتمام ساخت پروفایل امکان تصحیح کردن آن ها توسط داوطلب میسر نمی باشد و تنها در صورت مکاتبه با ETS چندین هفته قبل از آزمون و یا گزارش این مشکل به ETS در روز آزمون توسط سنتر این تغییرممکن می باشد. لازم به ذکر است که گزارش سنتر در مورد داوطلب بر اساس نوع تخلف گزارش شده می تواند تبعاتی به همراه داشته باشد. داوطلبین نیاز دارند نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و کاملا منطبق با اطلاعات مندرج بر روی کارت شناسایی خود وارد کنند. هم چنین تاریخ تولد میلادی خود را نیز حتما با پاسپورت و یا اپلیکیشن ها و یا سایت های معتبر تبدیل تاریخ شمسی به میلادی چک نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

3. در صفحه Additional information اطلاعات شخصی بیشتری از شما پرسیده میشود.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

4. صفحه بعد شامل TOEFL Search Service می باشد که خدماتی می باشد که با قبول کردن آن داوطلبین به ETS اجازه می دهند که اطلاعات آن ها را در اختیار دانشگاه ها قرار دهد که بتوانند دانشجویان منتخب خود را برگزینند. شما می توانید مطابق نظر شخصی خود استفاده از این خدمات را قبول یا رد کنید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

5. در صفحه بعد User name و Password خود را بر اساس معیارهای درج شده در صفحه وارد کنید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

6. در صفحه Review and Submit، اطلاعاتی که در صفحات قبل وارد کرده اید را مشاهده می کنید. از صحت این اطلاعات اطمینان حاصل کرده و برای تایید و اتمام مراحل ساخت پروفایل گزینه Submit را انتخاب نمایید. در غیر این صورت، برای تغییر اطلاعات خود، از پایین صفحه گزینه Back را انتخاب نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

7. پس از ورود به پروفایل خود، همانند تصویر بر روی گزینه Register/Find Test Centers, Dates کلیک نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

8. در صفحه Find Test Centers and Dates، نام کشور/استان/شهر موردنظر برای شرکت در آزمون را وارد کرده و بازه زمانی (دو ماهه) که قصد انتخاب تاریخ آزمون را دارید انتخاب نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

9. در صفحه بعد، بازه زمانی انتخابی مرحله قبل نمایان می باشد.هم چنین تاریخ های فعال شده برای ثبت نام (تاریخ هایی که برای ثبت نام از طرف ETS باز شده اند) در بازه زمانی انتخابی شما قابل مشاهده می باشند. همانند تصویر گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.سپس بر روی گزینه نمایان شده در سمت راست تصویرShow Test Times and Register کلیک کرده و سپس گزینه Register را انتخاب نمایید .

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

10. در صفحه بعد، اطلاعات سنترانتخابی شما اعم از نام سنتر، آدرس آن و تاریخ و ساعت شروع آزمون نمایش داده می شود. در پایین این صفحه، همانند تصویر گزینه مشخص شده را انتخاب کرده و گزینه Next را انتخاب نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

11. در صفحه بعد، اطلاعات کارت شناسایی (پاسپورت، کارت ملی و یا گواهینامه) را وارد نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

12. در صفحه TOEFL Search Service، می توانید از ETS بخواهید که اطلاعات شما را در اختیار دانشگاه ها قرار دهد تا در صورت تمایل و احراز استاندارد های تحصیلی با شما ارتباط برقرار کنند.از دو گزینه موجود، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

13. صفحه بعد شامل سوالاتی در مورد پیشینه تحصیلی شما و کشور و رشته مورد نظر برای تحصیل می باشد. پاسخ به سوالات ستاره دار اجباری می باشد.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

14. در صفحه Free Score Recipients، شما می توانید نام چهار دانشگاه را برای ارسال نمره از سوی ETS انتخاب نمایید. ارسال نمره به این چهار دانشگاه انتخابی بدون هزینه می باشد. در صورت عدم تمایل به انتخاب دانشگاه در این مرحله، داوطلبین آزمون می توانند در زمان آتی از پروفایل خود، از این چهار انتخاب رایگان استفاده کنند. توجه فرمایید که امکان ارسال رایگان نمره به این چهار دانشگاه انتخابی تا شب قبل ازتاریخ آزمون شما میسر می باشد. بهتر است انتخاب های رایگان تا چند روز قبل از تاریخ آزمون اصلی داوطلب انجام شوند. داوطلبین توجه داشته باشند که امکان تغییر و یا کنسل کردن ارسال نمره توسط ETS به دانشگاه پس از شرکت در آزمون تافل میسر نمی باشد. در صورت تمایل به انتخاب دانشگاه های بیشتر برای ارسال نمره، داوطلبین می توانند از قسمت Send Additional Score Reports، دانشگاه های دلخواه خود را با پرداخت هزینه (در حال حاضر 20 دلار برای هر دانشگاه) انتخاب نمایند. در پایین صفحه Free Score Recipients، در قسمت Score Reporting Preference for Yourself، شما میتوانید از ETS بخواهید که نسخه چاپی کارنامه آزمون تافل شما را به آدرس وارد شده در پروفایل شما از طریق پست ارسال نماید. دریافت کارنامه چاپی 70-60 روز زمان می برد.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

15. در صفحه بعد اطلاعات آزمون شما قابل مشاهده می باشد. در این مرحله می توانید اطلاعات مربوط به دانشگاه های انتخابی خود را نیز تغییر دهید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

16. در صفحه Shop for Test Preparation، شما میتوانید اقدام به خرید محصولات آموزشی اراِئه شده ETS نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

17. در صفحه بعد صحت اطلاعات آزمون خود را تایید نمایید و یا در صورت نیاز از گزینه Edit یا Remove تغییرات مورد نظر را اعمال نمایید.سپس بر روی گزینه Proceed to Checkout کلیک نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

18. در صفحه Promotion/Voucher Code، شماره 16 رقمی وچر خریداری شده خود را وارد نمایید و گزینه Apply را انتخاب نمایید. سپس گزینه های مشخص شده در تصویر را انتخاب کنید. ثبت نام شما نهایی شده است.

راهنمای ثبت نام آزمون تافل

19. پس از نهایی شدن ثبت نام شما، ایمیلی از طرف ETS به شما ارسال می شود که حاوی اطلاعات ثبت نامی آزمون شما می باشد. هم چنین شما می توانید از صفحه اصلی پروفایل خود در سایت ETS، در پایین قسمت Upcoming Tests تاریخ آزمون خود را مشاهده نمایید.

ثبت امتیاز